Android

Bu bağlantıda neyin nesi derken…

Herkese merhabalar,

Gecenin bu saatinde bloğuma ziyaretçi gönderen sayfaları ve arama motoru terimlerini incelerken bir youtube linki dikkatimi çekti. Ne alaka gibisinden bir yaklaşımla linke tıkladım. Açtığımda daha önce paylaşmış olduğum not defteri uygulamasını İspanyol bir arkadaş  kısa bir video çekip paylaşmış.

Paylaşımın videosu aşağıda; fakat ilgimi çeken önemli bir nokta bu arkadaş  profilinde buna benzer 150+ video daha paylaşmış ve hepsinin kaynaklarını belirtmiş. Kendisine buradan teşekkür ediyorum.

Gracias por Vidyo
İyi geceler 😉

4 Comments

  1. Adamlar videonun altında kaynak veriyor, bizimkilerin kopyala yapıştır içerikte bile link verme huyu yok.

    1. Haklısınız.Ama son dönemlerde eskiye göre çok daha iyi kaynak gösterme meselesi ülkemizde. Örneğin bloğumdan alıntı yapıp maille biz bunu paylaşıyoruz gibisinden bildirenler oldu ve referans olarakta belirtmişler. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Biraz daha bilinç kazandığımızı düşünüyorum. Foruma konu doldurma veya web sitesinin içeriğini endüstriyel anlamda zenginleştirme çabası içinde olanlar referans işini atlıyor genelde. Zamanla iyileşecektir yeterki duyarlı olalım.

  2. hocam su programın kaynak kodlarını versen de bizde üzerinde değişiklik yaparak değişik şeyler çıkarmaya çalışsak olmaz mı

    1. Selam Ümit,

      Kod bağlantısı ilgili yazımın alt kısmında yer alıyor. Ayrıca Buradan indirebilirsin.

Comments are closed.